Od zatvrzelosti k něze (aby se nám sny plnily)

4.8. 20175336x0

Cesta jógy je cesta nenásilí

Násilím se zde myslí boj proti vlastnímu tělu, nepřijetí a posuzování. Násilí je, když si myslím, že mé tělo není dokonalé a tak se ho snažím změnit (“vylepšit”).

jóga, přijetí, pokora

Jóga je cesta nenásilí

Myšlenky tohoto typu jsou znamením nepokory a opakem sebe-lásky, jsou znamením zatvrzelosti rozumu (mysli), který se chytil zdánlivě uznávaného názoru poletujícího někde venku, pustil ho dovnitř a už nenechal odejít. Vzniká energetická blokáda – tmavé, ztuhlé, zatvrdlé místo, které tropí neplechy: nepropouští přání a sny skrze nás, sny se tedy neplní a nebo se plní mnohem pomaleji, než by mohly.  Ona zatvrzelost se může projevit také na těle – v lepším případě tělesnou ztuhlostí, v horším různými bolestmi…

Jak zpět k něze, ve které jsme se narodili?

Jóga, něžná jóga, sebe přijetí, dech

Něha je naší přirozeností

Prvním krokem je udělat si ze své mysli svého spojence. Nebojte, nebudu Vás nabádat, abyste svou mysl krotili a ovládali. To by bylo zase jen další násilí. Mysl je jako malé rošťácké dítě, které neví, co by dřív. Je to ale dítě milé, je na naší straně a je ochotné jít tam, kam si my přejeme. Stačí jí udat směr, který je vskutku můj.

Často žádný směr neudáme a tak je naše mysl vláčena prachem různých, podivných názorů televize, časopisů, známých … Mysl skáče sem tam, utváří si pochmurný obraz o světu a my se na ní ještě zlobíme, že nás neposlouchá. Brouček-mysl je přitom připravena vyslyšet vše, po čem toužíme, dát tomu svoji pozornost/energii a tak to uvést v realitu rychleji, než si dokážeme představit (více o tom, jak si udělat ze své mysli spojence v programu 10 DNÍ S JÓGOU).

Cítíte už teď větší něhu ve svém nitru?dech, jóga, něha, sebe-přijetí

Druhým krokem je vědomě pouštět to, co potřebuje být puštěno. Vše, co nemohlo volně projít skrze Vás, zastavilo se a ztvrdlo. Pouštění je proces.

Zde pozor – možná budete mít tendenci trošku přitlačit na pilu, ale to se nevyplácí!

Tam, kde přitlačíme víc, než je zdrávo, tam se to vymrští proti nám a může nám to nafackovat. Potřebujeme uplatnit absolutní přijetí, vnitřní uvolnění, dech a vizualizace.

Kousek po kousku:

  1. Přijetí a vnitřní uvolnění jsou opakem boje.
  2. Dech. Každý výdech je obrovskou příležitostí nechat věci odejít – pustit – od-pustit ze sebe vše, co tíží. Představte si kohoutek na vodu…
  3. Vizualizace. Mocný nástroj. Proveďte vizualizace a dál se tím nezabývejte. Nechte vizualizaci působit. Ona nepotřebuje pomoc. Existuje spoustu nádherných vizualizací na téma “Nechat odejít”. Já mám své dvě nejoblíbenější, které fungují jako mávnutím kouzelného proutku. První z nich je vizualizace větve, ale tu Vám nemohu prozradit, protože je součástí on-line programu 10 DNÍ S JÓGOU 🙂 a druhou mi před týdnem poradila má skvělá kamarádka. Je to vizualizace meče archanděla Michaela. Poprosíte ho, aby přeťal to, co Vás váže nepříjemným způsobem do minulosti a potom poděkujete.

Život mnou může protékat jako řeka

Vše, co jsem doposud napsala, je nejgeniálnější praktikovat během jógy, protože tím spojíte tyto mocné nástroje s pohybem, zvnitřením a zklidněním. Potom máte vyhráno.

Tělo zprůchodněné, mysl na Vaší straně, život Vámi může protékat jako řeka. Dostali jsme se od zatvrzelosti k něze.

Mějte se nádherně!

Ať se Vám všechny sny plní jako po másle.

Judita

jóga a splněné sny

Díky józe se nám mohou plnit sny jako po másle

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů