Jóga, něžná jóga, sebe přijetí, dech

"Naše tělo je velmi moudré. Skrze něj se můžeme dostat k odpovědím, které bychom hlavou nevymysleli."

Judita Berková

Judita Berková je certifikovaná lektorka jógy. Jógu praktikuje od roku 2010 a od roku 2014 jí vyučuje. Učí jógu v Praze v malých a ve velkých skupinách, pořádá jógové zájezdy po celém světě, je autorkou jógových programů a navrhuje svoje vlastní jógové oblečení - JÓGOVÉ ŠATY. Prošla přes sólovou dráhu baletky a tanečnice, přes vyučování aerobiku v USA, až k józe, do které se bezhlavě zamilovala. Autorka intenzivního jógového programu 10 DNÍ S JÓGOU, meditačního přístupu k ásanam v jógovém kurzu POSELSTVÍ ÁSAN a meditačního balíčku MEDITACE BOJOVNÍKA. Spoluzakladatelka projektů La Que Sabe, který pořádá celodenní tančení a jógová setkání a podporuje ženy v přijetí vlastního těla a ženskosti. Judita spolupracuje na dalších projektech (Přirozená antikoncepce a vědomé milování a Cesta Extáze), které se zaměřují na moudrost těla a život plný radosti a lehkosti. Vede ženské kruhy, meditace a žije jógu každý den.

Judita Berková a její jóga

Studium

Vystudovala: Karlovu Univerzitu, fakultu Humanitních studií (zaměření: psychologie a filozofie). Studovala s vyznamenáním 3 semestry na univerzitě v USA: Manhattanville College (zaměření psychologie, filozofie a historie). Střední škola: 7-leté Gymnázium Teplice.

Jógová praxe

Intenzivní praxe (téměř každý den) od roku 2010. Certifikát LEKTOR JÓGY v roce 2014 (PowerYoga Akademie Václava Krejčíka). Učí jógu v Praze v malých i ve velkých skupinách od roku 2014. Prošla školením Hormonální jógy. Certifikát POKROČILÉ ŠKOLENÍ LEKTORŮ JÓGY (PowerYoga Akademie Václava Krejčíka, 50 hodin). Prošla jógovou praxí v Indii (Udajpur) a na Bali (Ubud). Prošla školením jemné, ženské jógy (lektor: Katarina Mikulandová) Certifikát JÓGA PRO TĚHOTNÉ (PowerYoga Akademie, lektor: Dana Beierová) Od září 2018 začíná tříleté studium UČITEL JÓGY PRVNÍ TŘÍDY, což je nejvyšší cvičitelské / trenérské mezinárodní oprávnění vydané Univerzitou Karlovou.

Další zajímavosti

Mluví anglicky, německy, rusky a teď intenzivně pracuje také na své francouzštině. Vedle jógy miluje také tanec, tenis, plavání, četbu, zvířata a další :-). Intenzivně se podílí a spolupracuje na úžasných projektech jako je La Que Sabe, Přirozená Antikoncepce, Womens Academy a Cesta Extáze. Často moderuje webináře, pořádá celodenní ženské kruhy a také hooodně cestuje.


Jóga podle Judity Berkové

A co takhle se protáhnout hned teď?

Učím jógu už nějaký pátek a bezmezně ji miluju. Věřím, že jóga není fyzické cvičení na podložce, ale je to způsob života - žít v lehkosti, radosti a s vnitřní kotvou - to je jóga. Pokud Vás toto oslovuje, zkuste ucelené jógové kurzy, které jsem vytvořila přesně podle toho, co žiji a co se mi veeeelmi osvědčilo:

jógová praxe na podložce, přítomnost ve svém těle, skutečná pružnost a vnitřní síla a zároveň toto vše i mimo podložku - úkoly a inspirace, jak převést jógovou moudrost do každodenního života. 

jóga, ásana, dech

10 DNÍ S JÓGOU

Jóga a život
Jak si pomocí jógy rozzářit své tělo i svůj život. 10 dní, 10 témat, 10 intenzivních jógových sestav. Světlo, lehkost, vnitřní síla, vnitřní klid, plynutí, smích, pružnost, svěžest, svoboda a vděčnost.
Poselství ásan podle Judity Berkové

POSELSTVÍ ÁSAN

Proč vypadají ásany tak, jak vypadají?
Jógovo - meditativní praxe. Dostaň se k moudrosti vlastního těla. Vnímej význam a smysl každé ásany. Vnímej význam a smysl svého života. Ztišení, obrat dovnitř... Ásany vždy šeptají svá poselství, pojďme naslouchat.
jóga, jak na bojovníky, virabhadra

MEDITACE BOJOVNÍKA

Nestačí v józe dělat pozici bojovníka, je krásné jako bojovník žít!
Energie pozice bojovníka je energie HRDINY A PŘÍTELE. Najdi tuto esenci sám v sobě a začni žít jako skutečný, mírumilovný bojovník. Začni žít jako Vira-Bhadra, Hrdina-Přítel.
Jóga podle Judity Berkové