Jak se sledují znamení (jóga a meditace)

13.1. 20213161x0

Znamení jsou babská pověra a jóga a meditace jsou vznešené záležitosti. Jak to spolu může souviset? 

Znamení ale nejsou babská pověra. A nebo ano, pokud mluvíme o těch babičkách, které umí naslouchat šepotu větru a číst z letu ptáků. To, že se tento koncept nevejde do racionální mysli, je jedno. Do racionální mysli se tak i tak nevejde téměř nic. Tak proč žít v takovém omezení?

Pojďme se raději vrátit k tajemné a zároveň nad slunce jasné komunikaci naší duše s námi. K tomu nezachytitelnému, neidentifikovatelnému, k tomu, co nám bere dech a naplňuje nás to životem. Ke znamením, která jsou stejně jako jóga a jako meditace a jako všechno, vždy jen v přítomnosti. 

Když jste poprvé začali uvažovat o józe, cítili jste, že je v tom něco víc než protahování fyzického těla. Volalo Vás něco, co jste neuměli dát do slov. To něco je to, co nás táhne mimo svou komfortní zónu, za hranice logického uvažování, za hranice tělesnosti tak, jak ji běžně vnímáme. To něco, ten šepot, ta zářivá myšlenka “aaaah, co když to opravdu existuje?”, to je to, co může hýbat světy. 

Jóga, meditace a znamení jsou jedno a totéž. Přivádí nás do přítomnosti, k tajuplnosti stvoření, ke klidu a k dechberoucí radosti zároveň. Jsou to oni, kteří spojují paradoxy dohromady a vytváří v nás nedefinovatelnou jednotu, která hladí na duši a naplňuje nás sladkou láskou k životu a jeho tajemstvím. 

Existuje to. Vím to. Jde to vidět v záři dětských očí. Jde to vidět ve třpytu slunce na vodě. Jde to vidět v letu ptáků. Je to tam. Můžeme to prožívat každý den. Ale protože jsme svobodné bytosti, musíme se pro to rozhodnout. Uvidím dnes kouzla nebo ne? 

Stejně jako jóga a meditace, ani znamení se nedají vynutit. Nemůžeme se o ně snažit a usilovat. Můžeme je jen umožnit. Umožnit, aby se to skrze nás dělo. Umožnit, znamená se uvolnit. Uvolnit znamená důvěřovat. Důvěřovat znamená mít odvahu. Mít odvahu znamená rozběhnout se vstříc tomu novému každý den.

Vše se odehrává ve mně. Celý Vesmír je ve mně. Sledovat znamení znamená povídat si sám se sebou ne pomocí slov, ale pomocí pocitů, intuice a pomocí jemné stříbrné nitky, která se táhne z mého srdce k těm nejkrásnějším snům. Jóga, meditace a znamení jsou jedno a to samé. Jsou naplněné světlem. A ze světla jsme přišli a do něj se také vrátíme. Tak proč v něm nebýt i mezi tím. 

Nechť je Váš život naplněn třpytivým stříbrem té jemné nitky, která Vás volá do neznáma. K tomu, co se zdá jako více a přitom je to tak jednoduché jako zpěv ptáků. Kouzla existují. Můžete si vykouzlit cokoliv, co si Vaše duše přeje, ale fungovat to bude jen tehdy, když to nebude podmínka Vašeho štěstí. Protože štěstí si nosíme v každé buňce na těle a to díky němu můžeme ta kouzla zažívat. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů