POSELSTVÍ ÁSAN: Utthita Parsvakonasana – totální revitalizace

19.10. 20174896x0

Vždy mě zajímalo, jak být šťastná.

Ne jen šťastná chvilkami, když se něco hezkého podaří, ale být šťastná někde hluboko uvnitř, tak hluboko, že to, co se děje na povrchu, nemá šanci moje štěstí ovlivnit.

jóga a štěstí

Být šťastná hluboko uvnitř

Jedním ze způsobů, který nás ke štěstí, které nám právoplatně náleží, dovede, je naslouchání šepotu ásan. Dříve jsem říkala, že ásany mluví, ale to není přesné. Ásany totiž šeptají. Abychom je slyšeli, musíme se ztišit. A musíme se přiblížit k tomu, kdo šeptá – musíme se obrátit dovnitř. Vyplatí se to.

POSELSTVÍ ÁSAN: Díl osmý – Utthita Parsvakonasana

Totální revitalizace

jóga, ásany a štěstí

Utthita parsvakonasana – totální revitalizace

Když už své tělo “štaluju” do různých krkolomných pozic, je dobré se zeptat, proč to vlastně dělám? Protože se to má? Protože to dělají ostatní? Protože se říká, že je to zdravé? Ne! Protože, když vykročím ze své komfortní zóny a zkusím udělat, co normálně nedělám (například dát své tělo do polohy, že ani nevím, kde začíná a kde končí), pootevřenou se dvířka…

Jógu dělám, protože mě vrací k sobě!

Utthita Parsvakonasana má obzvláště velkou moc. Tělo ze sedavé práce celé zmenšené, stažené, takové zakrslé se najednou prodlouží, natáhne a provzdušní.

Na svých lekcích říkám:

“Zavřete si v této ásaně oči a s nádechem se pojďte ještě více prodloužit a prosvětlit a s výdechem vnitřně uvolnit a zároveň uvolnit napětí v pánvi.”.

Nejen že v této pozici máme příležitost se stát duševně delší – duševně povyrůst, ale také můžeme uvolnit napětí v oblasti pánve, o kterém ani nevíme, že tam je. Nevyjádřené emoce, frustrace a sexuální zklamání tam dřímou a tvoří zamrzlé a tmavé shluky energie, které nám brání prožívat život naplno a především si naplno UŽÍVAT, TĚŠIT SE Z NĚJ A RADOVAT SE Z TOHO, ŽE JSEM TADY.

jóga, radost a ásany

Ásany šeptají a my nasloucháme

Když se v této ásaně ztiším a dopřeji sluchu tajemnému šepotu, budu možná překvapena.

“Jsi víc, než si myslíš! Dokážeš mnohem víc, než od sebe očekáváš!”

Ano?

Skvělé! A co mám dělat, abych toto moudro žila každý den?

Poselství je jasné: s každým nádechem se stávej větší, delší, zářivější a s každým výdechem nech odejít to staré. Bez boje, bez výčitek, s respektem a úctou pouštěj to, co potřebuje být puštěno.

jóga a život

Dokážeš mnohem víc, než od sebe očekáváš

EFEKT REVITALIZACE

RE = znovu

VITALITA = z lat. vitalis – týkající se života, živný, živoucí

Efekt revitalizace – efekt znovu-oživení bude ohromný! Vyzkoušej to!

Utthita parsvakonásana je ásana, která v nás obnovuje život. Protože živoucí je to, co proudí, co je v pohybu, to co je světlé a prozářené. A přesně tam nás tato pozice dostává. Ledy tají, krusty postupně povolují a my se znovu shledáváme se svým životem, se svým skutečným potenciálem, setkáváme se sami se sebou.

jóga a seberealizace

Jóga znamená návrat k sobě

Pokud jsi připraven/á zaposlouchat se do šepotu ásan, potom skoč rovno po hlavě do našeho program POSELSTVÍ ÁSAN Více zde…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů