POSELSTVÍ ÁSAN: Půlměsíc – otevřít se životu a zářit

15.7. 20176198x0

Proč vlastně děláme to, co děláme?

Jóga není pouhé tělesné cvičení, díky němuž se vyrýsují svaly. Každá ásana má svůj význam, svůj smysl, svůj vzkaz, který Ti předává. Ásana je vždy natolik efektivní, nakolik jsi schopný/á její vzkaz vyslyšet a přijmout ho za svůj.

V ásaně mohu cítit hlubokou radost a zároveň i klid místo toho, abych se jen modlil/a, aby instruktor už řekl, že z ní mohu odejít. Být plně přítomný/á v ásaně znamená žít moudrost svého těla a naplňovat své poslání: zářit, cítit radost a vnitřní klid.

Díl první

PŮLMĚSÍC (v sanskrtu: Ardha Chandrasana)

Ásana otevření se životu a vnitřní rovnováhy

Slovo “Candra” znamená v sanskrtu zářící, třpytící se, svítící. Byli jsme zrozeni, abychom rozsvítili tento svět.

K tomu, abychom mohli začít zářit zevnitř ven, je zapotřebí průchodnosti. Světlo, které máme všichni uvnitř často není vidět, protože je naše tělo obaleno vrstvami nepropustných tmavých míst, která jsou tvořena nevyjádřenými emocemi, naučenými škodlivými vzorci chování, nedůvěrou a bojem. Kvůli těmto vrstvám si sami nejsme vědomi světla a lehkosti.

Zdroj: www.pexels.com

PRŮCHODNOST

Něco zprůchodnit znamená otevřít to. Ardha Chandrasana je pozice úplného otevření se životu – jak na úrovni pánve (vášně, sexuality, tvořivosti, riskování a chutě do života), tak na úrovni srdce (lásky, pokory, hluboké moudrosti, vnitřního klidu).

[metaslider id=988]

Tímto spojením – otevřením v pánvi a v srdci – vzniká jednota.

Člověk, který prožívá takovou jednotu, si umí užívat života a radovat se z něj s dětskou čistotou a zároveň cítí klid, mír a nepodmínečnou lásku a přijetí.

Tento stav je nádherný a blažený.

Ardha Chandrasana v sobě nese ještě jedno poselství a to prožitek rovnováhy.

Propoj centrum pánve se svým srdcem

Jde o rovnováhu obou pólů – vášně a lásky. Jde také o vnitřní rovnováhu a o prožitek klidu a svobody, který vychází z vědomí, že se vždy můžeme spolehnout na světlo uvnitř. Tímto se vracíme zpět ke světlu, k záři a k našemu poselství, to jest rozsvítit tento svět.

Staň se průchodným, aby skrze Tebe mohl proudit život jako řeka a aby se Ti všechna přání plnila tak lehce, jako řeka teče svým směrem.

S hlubokou úctou, Judita

Další díly, které připravujeme:

PLUH – rozorat staré vzorce chování

PRKNO – zacítit svou vnitřní sílu

BOJOVNÍK – být uvolněný ve své síle (hrdinství a přátelství)

Pokud chceš dostávat tento seriál přímo k sobě na email, zaregistruj se vpravo nahoře na této stránce k odběru. Z odběru se můžeš kdykoli odhlásit. Budeme Ti vždy posílat pouze relevantní informace, inspirativní nápady a novinky ze světa jógy. Email od nás nedostaneš časteji než jednou za 10 dnů.

♥♥♥

A pokud bys chtěl/a do světa tajemství ásan proniknout ještě mnohem hlouběji, potom je přímo pro Tebe program POSELSTVÍ ÁSAN. Naučíš se nejen zajímavé ásany a jejich poselství, ale také jak jejich poselství žít v každodenním životě. Jak na podložce, tak během dne.  

Klikni na obrázek:

Poselství ásan

Pozice půlměsíce v online programu Poselství ásan podle Judity Berkové

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů