POSELSTVÍ ÁSAN: Pluh – rozorat staré vzorce chování

22.7. 20177659x0

Ásany k nám promlouvají.

Ásany nebo-li tělesné pozice jsou nosiči poselství, chtějí nám něco říci a chtějí to říci skrze naše tělo.

Když neslyšíme to, co slyšet máme, přichází druhá možnost – zacítit to ve svém těle.

Nesoulady toho, co chce naše duše a našeho chování, můžeme vnímat ještě před tím, než se začnou projevovat na fyzické úrovni. Můžeme se svou duší komunikovat skrze ásany. 

Díl druhý

PLUH (v sanskrtu: Halasana)

Slovo “Hala” v sanskrtu znamená kypřit, orat. Tato ásana říká, že je načase rozorat staré, nefunkční vzorce chování a zasadit semínka všeho, co je pro mé srdce důležité.

Pozice pluhu rozorává staré vzorce chování, Zdroj: Pexels.com

Zatvrdlá hlína se musí převrátit, proto se i my v této ásaně potřebujeme převrátit. Potom se můžeme podívat na věci z jiného úhlu pohledu. To, co je normálně dole, je najednou nahoře. To, co je vepředu, je vzadu. Cítíme pokoru k tomu, že co je nějaké, může být také onaké.

Neexistuje jeden správný názor. Myslet si, že existuje jeden správný názor je jako být suchá, tvrdá, tmavá a neprůpustná hlína, která nemůže dát život novým nápadům, radostnému pohybu, světlu a záři.

Příležitost zasít nová semínka svých snů

Jakmile se ocitnu v převrácení, kde je vše jinak, mohu prožít vnitřní uvolnění, možná až překvapení z toho, že se na vše dá podívat jinak, tak svěže!

Stanu se kyprou půdou, která je připravena opečovávat nádherná semínka nových nápadům, snů a přání srdce a také svobody toho, že to vždy jde udělat jedinečně.

Vše, co Tě trápí, je pouhá ztvrdlá hlína, která se s jedním nádechem a výdechem může stát plodnou půdou a Ty budeš ten/ta, kter/á bude sklízet úrodu.

Začni žít naplno díky pozici pluhu

S hlubokou úctou

Judita

V jakémkoli okamžiku můžeš najít svou cestu a vrátit se na ní

Další díly, které připravujeme:

PRKNO – zacítit svou vnitřní sílu

BOJOVNÍK – být uvolněný ve své síle (hrdinství a přátelství)

a další…

Pokud chceš dostávat tento seriál přímo k sobě na email, zaregistruj se vpravo nahoře na této stránce k odběru. Z odběru se můžeš kdykoli odhlásit. Budeme Ti vždy posílat pouze relevantní informace, inspirativní nápady a novinky ze světa jógy. Email od nás nedostaneš časteji než jednou za 10 dnů.

♥♥♥

A pokud bys chtěl/a do světa tajemství ásan proniknout ještě mnohem hlouběji, potom pojď do našeho programu POSELSTVÍ ÁSAN. Naučíš se zajímavé ásany a jejich poselství a také to,  jak jejich poselství žít v každodenním životě. Jak na podložce, tak během dne.  

Klikni na obrázek:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů