POSELSTVÍ ÁSAN: Orel – zaostřeno na mé poslání

6.9. 20177040x0

Zvnitřni se, zbystři své smysly, zaostři svou pozornost a zjisti, co nosíš na svých křídlech!

Garuda, legendární orel, ten, jenž nosil boha celého vesmíru Vishnu na svých křídlech. Staň se i Ty orlem, díky němuž se vyšší poslání snáší na tuto zemi.

jóga, pozice orla

Orel: zvnitřnění a zaostření

Yoga life Happy life uvádí

POSELSTVÍ ÁSAN: DÍL ŠESTÝ – OREL (V sanskrtu Garudasana)

ZAOSTŘENO NA MÉ POSLÁNÍ

Posloucháte-li při své jógové praxi poselství, které každá ásana šeptá, možná že jste už zaslechli mluvit orla. Možná, že někde v hloubce srdce cítíte, že na zemi máte poslání a že na Vás opravdu a hooodně záleží.

Posláním se nemyslí zaměstnání nebo práce. Posláním není být kouč, kuchař nebo švadlena. Byli jsme sem “posláni”, abychom šířili určitou energii, určitou kvalitu. Takže když se sám sebe ptám, jaké je mé poslání, ptám se vlastně jaký je pocit, energie, kterou mám vkládat do všeho, co dělám, ať už zrovna vařím, praktikuju jógu nebo píšu email. Mé poslání je energie, kterou šířím jen tím, že jsem.

Orel je ten, který než se rozletí, ví, kam míří

Například: Možná je Vaše poslání péče. Potom do všeho, co děláte, vkládejte energii péče. Nejde o to, abyste o někoho pečovali. Jde o kvalitu, energii péče, kterou mohu vložit třeba právě do psaní emailu. Péče je Váš lord Vishnu, je to bůh, kterého nosíte na svých křídlech.

Pokud si nejste jistí, v čem se skrývá Váš Vishnu, potom se na chvíli staňte orlem, zeptejte se pozice ORLA.

Garudasana: jaké je mé poslání

Orel, pokud mu budete dobře naslouchat, Vám prozradí, jaké je právě teď Vaše poslání. V této pozici dochází k velkému zvnitřnění. Pocítíte uzavření hrudníku a pánve, což je pomyslené zastavení toku životu a je na chvíli prospěšné, protože dochází k absolutní koncentraci, zaostření smyslů, nic se k Vám v tu chvíli nemůže dostat, ale ne protože se bojíte, ale protože potřebujete být chvilku v sobě, aby k Vám mohla dolehnout zpráva o Vašem poselství.

Poté, když orel roztáhne svá křídla a vyletí, nejste to už Vy – bloudící ptáčkové – stali jste se mocným orlem, který je připraven vyletět, připraven se otevřít a sloužit svému poslání.

Pozice orla

Letící orel: nese na svých křídlech své poselství

Vaše poslání nemusí být pouze jedno. Buďte otevření a vnímejte, co je pro Vás aktuální právě teď. Váš nynější – přítomný stav je posvátný! Je posvátný, protože skrze něj přichází Vaše konkrétní poselství, které je nezaměnitelné a je světu zapotřebí.

Služba vyšším záměrům je vskutku krásná a pocit jejího naplnění předčí všechny pocity splněných přání.

Plním-li si totiž svá přání, je to krásné, ale je to první krok. Plním-li si svá přání v souladu s vyšším záměrem, je to osvícení. V tu chvíli se stávám součástí božství a nic nemůže tento pocit vynahradit.

Udělejte si chvilku pro sebe a staňte se orlem – tím, který se zvnitřní, zaostří a potom letí!

jóga, pozice orla

Teď jsi připraven/a letět!

POSELSTVÍ ÁSAN – TAK TROŠKU JINÁ JÓGA

A NYNÍ NOVĚ TAKÉ MEDITACE BOJOVNÍKA

= MĚJ NAD SVÝM ŽIVOTEM NADHLED A ŽIJ HO NAPLNO

Těším se na Vás!

Judita♥

jóga, judita berková

Být orlem – mít nad svým životem nadhled

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů