Jóga a uzdravení těla

12.12. 20177500x0

Byl to Albert Einstein, který řekl, že je bláznovství dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. Jedu-li ve svém životě už nějaký ten pátek ve stejných, hluboce vyrytých kolejích a mám-li velká a krásná přání, která se mi ne a ne splnit, možná přišel čas vytvořit si nové koleje. Tentokrát ne v závislosti na vnějších okolnostech – tedy reaktivně, ale NYNÍ VĚDOMĚ podle toho, co doopravdy ve svém životě chci.

jóga, mysl a zdraví

Vykročit tím směrem, který je opravdu můj

PĚKNÁ JÍZDA

Má přání se nemohou vejít do škatulky, ve které jsem přebývala do teď. Musím tuto škatulku opustit. Opouštím teploučko a pohodlí své komfortní zóny. Začíná pěkně foukat a je mi zima. Nejraději bych se vrátila do starých kolejí. Ale než to uděláte, podívejte se, co Vás tam znovu a znovu čeká. Mně tento krátký pohled vždycky dodá sílu jít dál po nové, zatím nepohodlné cestě. Aby se mi mohly ty největší sny splnit, aby se ke mně mohly dostat, musím se stát novým člověkem. A tak začíná PĚKNÁ JÍZDA.  

UZDRAVENÍ TĚLA

Uzdravení těla také vyžaduje vykročení mimo svou komfortní zónu. Vyžaduje zcela jiný postoj k vlastnímu tělu. Zeptej se sama sebe: „Jsem připravena?“.

tělo, jóga a komunikace s duší

Skrze tělo mohu slyšet vlastní duši

Chvíle, kdy jsem přestala vnímat „negativní“ projevy svého těla jako nemoc, byl pro mě obrovským osvobozením. Tělo se mi snaží něco říci, volá a křičí a jediné, co mám udělat já, je vyslyšet jeho vzácné poselství. Proč to většinou neděláme, je jasné. Symptomy jakékoli nemoci je těžké přehlédnout. Snažíme se jich proto co nejrychleji zbavit. Ale co ono poselství, které nám chtěly předat? Zůstane nevyslyšeno? Ne.

Boj se symptomy už jsme všichni zkoušeli. Nefunguje to. Shrnula bych to do slov: pocit, že jsem oběť, ztracenost, frustrace… Albert Einstein by nám asi řekl, že je načase vyzkoušet něco jiného. 

Varianta číslo 2: NASLOUCHAT

Uvolnit se a říct si: „Vítej vzácná bolesti (nebo cokoli jiného, co právě na těle vnímáme jako nepříjemné). Jsem připravena vyslyšet Tvou zprávu. Poslouchám.“. V tuto chvíli je stěžejní zůstat tělesně uvolnění a vnitřně otevření a sledovat, jaké myšlenky, pocity nebo vjemy ke mně přicházejí. Jakou zprávu mi chce tělesný symptom předat? Samotné přesmyknutí z toho, že beru projev těla jako problém, k tomu, že ho beru jako komunikaci, přináší úlevu. Stojí to rozhodně za pokus.

JÍT NA TO PŘES JÓGU

Jóga je v tomto ohledu zcela geniální. Díky ní dostáváme tělo do poloh, na které není zvyklé a posloucháme poselství ásan, posloucháme moudrost své duše, která k nám skrze tělo promlouvá. Dech, obrat dovnitř, laskavost, přijetí vlastního těla a sám sebe jako celku, to je podle mě jóga a jako taková může sehrát důležitou roli v procesu pochopení vlastního těla – TEDY V UZDRAVENÍ.

jóga, mysl a tělo

Pochopení vlastního těla a duše díky józe

NECHTÍT VÝSLEDEK

Začnu-li praktikovat jógu a naslouchání, všimnu si, že moje pozornost se tolik neupíná k výsledku (zbavení se symptomu, což je mimochodem fokus na samotný symptom, jehož tím takto posiluji), ale k procesu. Naslouchám, jsem přítomna, jsem otevřená, jsem tady. Zajímá mě vzkaz, který mi tělo předává, směřuji k tomu, co je teď. V plném přijetí. 

Proto během svých lekcí jógy apeluji stále dokola na to, abychom v ásanach odešli od chtění výsledku a přesunuli se k naslouchání. Neumíte si představit ten rozdíl, který sálem zavládne, když se nám to společně povede. V těchto chvílích mívám husí kůži po celém těle a jsem šťastná.

REÁLNÉ ZKUŠENOSTI NAD ZLATO

A stejně šťastná, dojatá a i s tou husí kůží bývám, když si čtu Vaše vzácné zpovědi. Vybrala jsem pro tento článek 3 sdílení svých klientek, protože věřím, že teorie je jedna věc, ale reálné zkušenosti jsou nad zlato. Nech se inspirovat a potom hurá k vlastnímu naslouchání.

 • Juditko, moc ráda bych Ti z celého srdce poděkovala. …já jsem se totiž díky Tobě uzdravila V posledním roce jsem měla několikadenní migrény, se kterými jsem se probouzela……………na neurologii jsem dostala snad ty nejsilnější léky, ale na tu bolest mi stejně nepomáhali…….přežívala jsem jen………….. A pak jsem přišla na tvou lekci a poté jsem odcházela bez bolestí a s pocitem,. že dokážu cokoli na světě! Učím se být na sebe hodná a mít se ráda taková jaká jsem !!!!! Děkuju s nějvětší láskou!!! Jana
 • Krásný den, Judito, chtěla bych Vám neskutečně moc poděkovat, za Váš program Yoga life happy life. Koupila jsem si ho před 5 měsíci a čekala jsem, jestli mi prvotní nadšení z programu vydrží a ono vydrželo ? Jógu už znám mnoho let a pokoušela jsem se ji cvičit, ale stále jsem byla věčný začátečník. Začala jsem, pak jsem si něco natáhla a skončila a tak se to pořád opakovalo. Ale s Vaším cvičením se mi to ještě ani jednou nestalo. Děkuji! Teď už vím, že jsem dřív neposlouchala své tělo, rvala se do pozic a byla frustrovaná, že do pozice nedokážu jít hlouběji. Díky Vám už chápu, že o tom jóga není, že je úplně o něčem jiném. Při každém cyklu cvičení vždycky víc a víc chápu, co máte na mysli a pořád se posouvám dál a dál, jak tělesně tak především duševně. A díky za Vaše domácí úkoly! ? Vaše vysvětlení je pro mě krásně pochopitelné a v kombinaci s Vašimi meditacemi bojovníka, se vše ještě prohlubuje a dává ještě větší smysl. Byla jste také poslední impulz k tomu, že jsem se odhodlala, vykašlala jsem se na ,,co na to řeknou ostatní“ a začínám dělat práci, kterou opravdu cítím, že je ta pravá a že má pro mě obrovský smysl. Přeji krásné dny! Kristýna
 • Ahoj lidi,
  tak bych se s vámi ráda podělila o to, jak mi jóga pomohla zlepšit život. Měla jsem už pár let problém s koleny. Jedno koleno mi natékalo a to naprosto bez příčiny.(…tedy podle doktorů). Tahali mi z něj už párkrát vodu a to je vzhledem k mému věku, který je pod dvacet, docela dost špatné. Měla jsem na tělocviku dost zákazů a pohyb mi začal chybět. Doktoři mi říkali, ať koleno šetřím a šetřím… no ale to nic neřešilo. Zdálo se mi, že čím méně se hýbu, tím je to horší…nohy slabé a bez života. To už jsem začínala trochu panikařit. Teď v září jsem jen tak brouzdala po internetu a narazila na jógu s Juditou. Dříve bych o jógu ani nezavadila, měla jsem raději něco dynamičtějšího. Tehdy jsem se ale rozhodla, že začnu pomalu, znova a nebudu chodit za doktory, kteří mi jen řeknou – „Nevím, co ti je, ale šetři to.“ Dělala jsem zprvu jen cviky, které mi tolik nevadily a pokoušela se vše prodýchat a uvolnit. Vždycky při protahování jsem dříve slýchala.- „Snaž se! No tak, dosáhni až na špičky!…atd.“ Teď je to jinak. Přestala jsem od sebe očekávat výsledek a všechno šlo líp.
  Cvičím tak obden a jsem šťastná. Ne, že by mé problémy úplně zmizely, ale mé nohy jsou silnější a to hlavní – cítím je! Už ujdu větší vzdálenosti a zvládám víc a víc. Prodýchávání a vizualizace mi pomohly být opět v harmonii se svým tělem. Jsem také v mnohem větší psychické pohodě. Kvůli osobním problémům v rodině jsem byla celkem ve stresu, a pak mě bolelo břicho. Od té doby, co prodýchávám, bolesti jsou pryč a konflikty také tak nějak vymizely. Tím, že jsem dala do kupy svůj psychický a fyzický stav, změnila jsem svůj život k lepšímu. A to je to- vyléčit se můžeme sami. Ostatní nám můžou dát jen potřebné informace.
  Možná vás také zajímá, jestli jsem sama přišla na to, co bylo příčinou problémů mých kolen…a ano, přišla… Poskládalo se toho víc…ale jedno je jednoznačné – že prvně je nemocný člověk uvnitř a až poté onemocní tělo. Byla jsem špatná z rozvodu rodičů a ještě těžší bylo smířit se s příchodem nových lidí do mého života, kteří se pokoušeli můj domov přestavět do nejmenších detailů, aby už jím nebyl. Sama jsem si tehdy řekla- „Už nemůžu jít dál. Strachem se mi podlamují kolena, kdykoli překročím práh.“ A tak to časem přišlo…a já nemohla chodit :/ 🙂 Dala jsem se teď tedy dohromady, smířila se s tím, že někteří lidé už jiní nebudou a nic nebude jako dřív. Jóga mi moc pomáhá tohle všechno zvládnout. Myslím, že medicína západní a východní zvládnou nejvíce, pokud se spojí. Eliška
  P.S.: Ať máte při cvičení taky tolik úspěchů. 😉

Děkuji Vám za tato nádherná sdílení, Jano, Kristýno a Eliško a děkuji Vám všem za všechna další sdílení, která se už nevešla na tuto stránku!

Děkuji, děkuji, děkuji!

Objímám s největší Láskou, Respektem a Úctou. Judita

jóga s Juditou

Radostný život díky józe

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů