Jóga a nové začátky

3.1. 20186776x0

Jak si pomocí jógy nastavit nový výchozí bod a začít jezdit po neprobádaných kolejích, které vedou k těm nejkrásnějším snům.

Teď je ten čas!

Začít můžeme kdykoli, to je pravda, ale proč nevyužít té energetické vlny, která se nyní prohání naší planetou? Je nový rok, nové příležitosti, čerstvý vzduch! Ideální atmosféra na nastavení nového výchozího bodu. Protože podle toho, jak vypadá můj výchozí bod dnes, se bude odvíjet můj zítřek …

Jóga a jak začít úplně nově

Kam hledím? Jak se cítím nyní?

Natavit si výchozí bod

Jak vypadá můj výchozí bod, psychický stav, ve kterém jsem právě teď, určuje mojí další cestu. Nemohu očekávat, že z bodu frustrace a naštvání se dostanu jinam, než do další frustrace. Je to jako nasednout na jednu klouzačku a divit se, že jedu stále po ní a ne po jiné. Pokud chci jet po té “správné” klouzačce, je potřeba na ní nasednout.

Ásana mi v tom pomůže

Jóga je úžasná v tom, že díky ní mohu zjistit, jak to dělám “normálně”, po jaké klouzačce svištím stále dokola znovu a znovu. Jóga také ukazuje, jak přesednout na novou, vzrušující dráhu nebo-li jak si nastavit nový výchozí bod. To, co se naučím na podložce, mohu aplikovat v “běžném” životě. Mám psychicky natrénováno. Vím, jak se to cítí. Vím, co mám dělat.

jóga, ásany, navasána

Loďka na moři: Jakým směrem jsem nastavila své kormidlo?

Praxe

Jaký je můj výchozí bod, když zaujmu ásanu? Je třeba zbystřit své smysly a jako Sherlock Holmes pozorovat, jestli vycházím z bodu boje a snahy dosáhnout výsledku.

  • Čekám, až ásana skončí?
  • Není mi v ní dobře?
  • Cítím bolest?
  • Obracím svou pozornost do budoucnosti, do bodu, kdy už konečně budu moci ásanu opustit?

Pokud si odpovíte na tyto otázky ano, všímejte si, že i možná v “běžném” životě se takto často cítíte.

Zpátky do ásany

Zaujmu znovu svou ásanu a změním svůj výchozí bod na vnitřní klid, přijetí, uvolnění a lehkost. Teď jsem tady a tady je to krásné. Ať už to vypadá jakkoli, je to moje, a proto je to vzácné. Dýchám a s každým nádechem prozařuji své tělo a s každým výdechem se více a více vnitřně uvolňuji. Dívám se dovnitř, hluboko dovnitř a nacházím odpovědi na své otázky. Jsem tady a z toho mám radost.

jóga a všední radosti

Jsem tady a z toho mám radost

Toto nastavení přináším do svého života. S touto lehkostí potom žiji více a více každý den. Jsem tady a to je krásné.

Začal nový rok. Na jakou klouzačku nasedneš?


S obrovskou Láskou a Úctou Vás objímám v Novém roce!

Judita

PS: Do programu 10 DNÍ S JÓGOU jsme nyní nově přidali aktivní, pohybovo-dechovo-zvukovou meditaci na rozproudění životní/sexuální energie v novém roce.

energie-meidtace-jóga-a-dech

Rozproudi svou vitalitu a nastav si svůj výchozí bod

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů